Vikanin kalustemoppi on suunniteltu erityisesti pienten ja ahtaiden tilojen puhdistamiseen, joihin on vaikea ylettyä muilla perinteisillä siivousvälineillä. Mopin mikrokuitumateriaali toimii tehokkaasti sekä kuivana että kosteana.
Kuivakäytössä mikrokuidut hyödyntävät staattista sähköä, jonka ansiosta moppi nappaa pölyn, lian ja hiukset vaivattomasti. Kosteana käytettynä moppi puolestaan irrottaa sitkeää likaa ja rasvaa pintaa vaurioittamatta.
Sopii erityisen hyvin korkeiden pintojen puhdistamiseen esimerkiksi tasoilla, ilmanvaihtokanavissa tai valaisimissa tai ahtaiden lämpöpatterien puhdistamiseen. Tuote on yhteensopiva kalustemopin kehyksen kanssa Vikanin teleskooppivarsiin mikä mahdollistaa ergonomisen ja turvallisen työskentelyn myös vaikeammin saavutettavissa paikoissa. Kestää vähintään 500 pesukertaa. Mopin pituus 550mm. Kalustemopin kehys ja kalustemoppi tilattava erikseen.
Pesu- ja hoito-ohjeet:
Pese moppi mahdollisimman pian käytön jälkeen, jotta lika ja hajut eivät pinty kuituihin
Ensimmäinen pesu suositellaan tehtäväksi erikseen muista, vähintään 85 °C:n lämpötilassa
Siivoustekstiilit (kuten mopit ja pyyhkeet) tulee pestä erillään nukkaantumisen ja värien leviämisen estämiseksi
It looks like the application is not working properly on this device. Please contact customer support with a screenshot
of this message, so that we can help you.